Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

22 березня: Всесвітній день водних ресурсів

18 лютого 2020 р.
22 березня: Всесвітній день водних ресурсів
Як правило, в повсякденному житті ми зовсім не звертаємо увагу на те скільки води витікає з наших кранів, але ми витрачаємо її в рази більше, ніж нам необхідно.
Наскільки реальною є загроза виснаження запасів прісної води?
В цілому, за даними ООН, в будинках у 2,1 млрд. осіб (це 28% населення Землі) немає доступу до чистої води, а за даними ВООЗ, 3,4 млн. чоловік, в основному діти, щорічно вмирають від хвороб, пов'язаних з водою.
Население Земли увеличивается примерно на 86 млн человек в год.
Населення Землі збільшується приблизно на 86 млн. осіб на рік. Щорічний приріст потреби в прісній воді - 64 млн кубометрів. За той час, коли населення планети збільшилося в три рази, використання прісної води зросло в 17 разів. Причому, за деякими прогнозами, через 20 років воно може збільшитися ще втричі. А кількість доступної чистої прісної води зменшується.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
До 2030 року через нестачу води близько 700 мільйонів людей можуть стати біженцями. На сьогоднішній день більше двох мільярдів людей п'ють забруднену воду. 4,5 мільярда-позбавлені належних послуг в сфері санітарії.
Зараз люди в основному користуються легкодоступною водою з озер або річок. У прісних озерах знаходиться 91 тисяча куб. км, або 0,26% від всіх запасів прісної води в світі, в річках - тільки 0,006%, або 2,12 тисячі куб. км. При цьому третина світових запасів прісної води знаходиться під землею, а 68,7% міститься в льодовиках.
Виходить, що прісної води в цілому на планеті багато, навряд вона скінчиться в близькому майбутньому. Але скорочуються джерела легкодоступної води, і це велика проблема.
Наше завдання - скоротити витрату води в домашньому господарстві зберігши при цьому звичні комфортні умови життя.
За різними джерелами, в середньому на одну людину, води питної якості потрібно від 40 до 50% добового споживання. Вода для змиву туалетів, прання і прибирання, а в приватному будинку ще і для потреб присадибного господарства, таких як полив рослин, миття автомобіля і доріжок, взагалі не вимагає використання питної води. Таким чином можна економити якісну воду більш ніж на 50%. Використання сучасних бачків для змивання, відмова від прийняття ванни на користь використання душа, дозволяє скоротити споживання води ще на 40%. Скорочення водоспоживання зовсім не означає зменшення комфортного проживання, найчастіше вироблення звички економити воду, просто закриваючи кран поки тече вода, не призводить до дискомфорту, але значно скорочує витрату води. За відомостями водоканалів, установка лічильників на воду, знижує споживання в середньому на 10%.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
Незначна зміна звичок і розуміння необхідності економити воду, призведе до зменшення водоспоживання і економії ресурсів, а також грошових коштів за саму воду і доставку її Вам. Але ще більший потенціал для економії - це заміна частини використовуваної питної води, водою з безкоштовного джерела, такого як дощ. Воду для туалету, прання, саду та городу, а також і для прибирання можна замінити на дощову воду. І в разі прання і поливу ця вода навіть краще, ніж вода з-під крану. Вона м'якше, збагачена киснем, не містить хлору і, що не менш важливо - безкоштовна.
Збирати дощову воду для використання вдома, краще з даху. Якщо передбачається використання води тільки для саду, можна збирати з усіх водозбірних поверхонь будинку та двору. У будь-якому випадку, воду потрібно очистити від плаваючих забруднень і листя. Для цієї мети використовуються фільтри різних конструкції на водостічні труби і забезпечують відбір води для наповнення наземних ємностей.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
У разі водозбору з великих площ і для цілей використання води в будинку, краще використати для збору і зберігання підземні ємності, де вода краще зберігається і не піддається нагріванню сонцем. Для попереднього очищення води також використовуються фільтри, які можуть бути інтегровані в ємність або окремо розташовані. Фільтри можуть мати як фільтруючий елемент, так і місце для осадження осаду і плаваючих забруднень.
Вбудовані фільтри дозволяють заощадити місце необхідне для установки системи.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
Окремо розташовані підземні фільтри володіють більш широким функціоналом і зручніші при використанні.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
Вода з ємностей може подаватися в будинок для використання на потреби які не потребують води питної якості.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів Насосна станція, розміщена в будинку забезпечує подачу води з ємності і перемикання на подачу з водопроводу при відсутності в ємності. Системи станції контролюють рівень води в ємності, підтримують постійний тиск в системі і періодично промивають фільтр попереднього очищення (деякі моделі).
Витрати, пов'язані з реалізацією проекту збору та використання дощової води з часом окупаються, і в разі зменшення споживання з міського водопроводу і в разі отримання води з артезіанської свердловини, воду з якої найчастіше потрібно доочищувати витрачаючи ресурс станції очистки та витратні матеріали.
22 березня Всесвітній день водних ресурсів
Graf для цілей збору дощової води надає комплектні рішення, що включають системи збору, фільтрації, зберігання і комфортного використання дощової води в будинку і присадибній ділянці.