Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Компостування

02 лютого 2016 р.
Компостування
Збережемо природу, зробимо світ чистішим за допомогою компостування органічних відходів.
Викидаючи сміття, ми зовсім не позбавляємося від нього, навіть якщо знаємо, що його потім знищать на сміттєспалювальних заводах або поховають на звалищі. Все одно воно повертається до нас у вигляді забрудненої атмосфери, отруює грунт і воду. Так само органіка, перегниваючи, забруднює атмосферу задушливим газом, а грунтові води - токсичним фільтратом. Тому не знищення та захоронення, а переробка відходів - ось головне завдання, що поєднує в собі вирішення екологічних проблем і економічну вигоду.
Органічні відходи (рослинного або харчового походження, макулатура) можна переробляти за допомогою компостування. Отримана в результаті органічна речовина застосовується в сільському господарстві як компост. Крім того, виділяється в процесі компостування газ (наприклад, метан) використовується для вироблення електрики. Існує безліч різних способів і технологій біологічної переробки. Одна з програм в системі управління відходами за допомогою біологічної переробки - «Зелений контейнер», що проводиться в Торонто (Канада), наказує сортувати побутові органічні відходи (харчового і рослинного походження) в окремі контейнери для спрощення їх подальшої переробки.
Є програми, є технології. Однак сьогодні звалища і полігони займають 7% території України, стільки ж, скільки всі національні парки. На них поховано 280 млн. т сміття. Щорічно українці викидають на смітник близько 14 млн. т побутових відходів. Харчові відходи складають 37% сміття, що вивозиться на сміттєзвалища.
Поки державні чиновники і великі бізнесмени обговорюють проекти і програми по захисту екології від побутового сміття, кожна людина, яка любить землю, може не тільки її захистити, а й допомогти їй залишатися родючою та квітучою. Піклуючись про землю і рослин, людина стає добрішою, її життя наповнюється сенсом, змінюється на краще.
Турбота про землю - поняття багатогранне. Одне з основних напрямків - відновлення родючості грунту. Щоб його зберегти, потрібно постійно вносити в грунт органічні добрива. Кожна сім'я, яка проживає в місті, викидає в рік 400-500 кг органічних речовин у вигляді харчових відходів. Але ж їх можна перетворити в компост і поліпшити родючість грунту на садових ділянках, в міських парках, дворових клумбах, а не на смітниках. Тобто харчовими відходами можна поліпшити екологію і отримати економічну вигоду.