Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Дренажні системи. Еволюція

04 липня 2019 р.
Дренажні системи. Еволюція
Коли з'явилися дороги з твердим покриттям і почалася щільна забудова міст, постало питання про відведення дощових вод із забудованої території. Придорожні канави вимагали багато місця і не додавали естетики містам, так як служили для скидання стічних вод і нечистот. Основний канал системи каналізації в Стародавньому Римі був призначений для зливу стічних вод у річку Тибр. Довжина близько 800 м, до 3 м в ширину і більше 4 м у висоту. Згодом канал був облицьований каменем і перекритий кам'яними склепіннями. Він і зараз функціонує як зливова каналізація. У міру розвитку міста, розвивалася і система каналізації, споруджувалися нові водостоки. У місті була фактично створена конструкція дренажної системи. Протягом 500 років у Римі було побудовано 11 акведуків загальною протяжністю 350 км. З них тільки 47 км були наземними.
Відведення стічних вод з кожним століттям вимагало все більшої уваги при проектуванні та будівництві. Штучні водойми, придорожні канави, відкриті канали вимагали систематичного догляду, чищення та прибирання сміття, але їх спорудження обходилось не дорого. Зростання міст і необхідність забезпечення цих міст, призвели до будівництва великих комерційних і промислових будівель за межею міста. Відсутність розвинених комунікацій за межами міста змушувало розробляти нові технології відведення та утилізації стічних вод.
дренажні системи

Для створення ефективних систем підземного дренажу потрібні нові, технологічні рішення.
Поряд з дренажними трубами і колодязями, на ринку з'являється нестандартне обладнання. Таке обладнання стає затребуваним, тому не тільки виконує фільтраційні функції, а також, його використання знижує витрати на монтаж та експлуатацію.
дренажні системи

Дренажні модулі. Головна перевага - за наявності невеликої площі під дренаж, можна створювати великий підземний акумулючий об’єм, використовуючи дренажні блоки (тунелі).
Зроблений з пропілену, дренажний модуль міцний, легкий, має необмежений термін служби.
На українському ринку представлено декілька виробників дренажних модулів (в основному, європейські компанії).
дренажні системи

Деяке збільшення витрат на придбання сучасних дренажних систем, в майбутньому окуповується низькими експлуатаційними витратами і раціональним використанням ділянки забудови, так як територія над дренажною системою може бути використана для організації стоянок автотранспорту, встановлення дитячих майданчиків, легких споруд і т.д.