Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Корисна інформація по септикам та дренажу

28 липня 2017 р.
Корисна інформація по септикам та дренажу
Корисна інформація по септикам та дренажу
Для тих, хто будує власне помешкання!
Сучасна автономна каналізація може бути виконана у двох варіантах: септик і глибока біологічна очистка.
У якому випадку потрібно обирати септик? Якщо ви мешкаєте в будинку постійно, якщо у вас немає можливості підключити систему до електрики, і нарешті, якщо у вас недостатньо коштів на систему з біологічним очищенням (ціна будь-якого виробника від 2 тис. євро).
Недолік септика - це вода на виході, очищена на 50-60%, що, з часом, призводить до замулювання дренажу. Важливо пам'ятати, що дренаж є необхідною частиною автономної каналізації (за винятком випадків скидання очищених стоків у річку, озеро).
Очищення стічних вод у септику відбувається в 2 етапи: попереднє очищення і доочищення.
З будинку стічні води надходять до септика, в якому відбувається їх попередня очистка. Протікає вона без доступу кисню - анаеробний процес. Знаходяться в стічних водах частинки забруднень, осідаючи на дні, утворюють осад. В процесі бродіння осаду відбувається поділ цих частинок на розчинні і нерозчинні в воді мінеральні речовини, які скупчуються на дні септика у вигляді мулу. Тривалість очищення повинна становити не менше 3 діб. Тому обсяг септика треба розраховувати з добового скидання, помноженого на три. Наприклад, для чотирьох мешканців, кожен з яких витрачає, приблизно, 150 - 200 л на добу, необхідний септик об'ємом 2 - 3 м3.
Для усунення неприємного запаху септик підключають до вентиляційної каналізаційної мережі будинку з виходом через дах назовні. Правильно спроектований і змонтований септик видаляє до 60% зважених часток.
Якщо септик складається з двох або трьох камер, то ступінь очищення вища, а замулювання дренажу менше.
Доочищення проходить у грунті і може бути виконана у вигляді дренажного поля або фільтраційного колодязя.
Розрахунок дренажного поля відбувається для кожного випадку індивідуально. Для коректного розрахунку потрібно знати: кількість мешканців у будинку, фільтраційні параметри грунту і рівень грунтових вод.
Фільтруючі колодязі слід встановлювати тільки в піщаних і супіщаних грунтах при кількості стічних вод не більше 1 куб.м / добу. Основа колодязя повинна бути вищою за рівень ґрунтових вод не менше ніж на 1 м.
Дренажне поле, виконане з дренажних труб або дренажних модулів, забезпечує рівномірний розподіл на великій поверхні. У цій системі базою для бактерій служить шар щебеню безпосередньо під трубою або дренажними модулями, а подача кисню здійснюється за рахунок вентиляційної труби.
Септик розташовують на відстані від 5 до 20 м від будинку, а дренажну мережу на такій відстані від будинку, щоб стічна вода не могла розмити грунт під фундаментом, і не затопила підвальне приміщення або льох. Дренажі повинні бути нижче місць водозабору питної води за течією ґрунтових вод. На суглинних грунтах септик повинен знаходитися не ближче 20 м від водозабору, сама дренажна мережа - не ближче 30 м, а на піщаних і супіщаних грунтах - не ближче 50 м.
Стоки з дому надходять до дворової мережі каналізації, виконаної з труб діаметром 100 мм. Найбільший ухил трубопроводу не повинен перевищувати 0,15.
Труби укладаються прямолінійно, на глибині не менше 0,7 м. Всі зміни напрямку виконуються з пристроєм колодязя, діаметром не менше 800 мм.
Дренажні модулі встановлюються на шар щебеню фракції 20-40, товщина засипки 100-200 мм. Для запобігання замулювання, дренаж обов'язково вкривається геотканиною.
І всеж-таки, септик має один серйозний недолік. Його експлуатація призводить до швидкого замулювання дренажу.
Для продовження терміну служби дренажної системи є оптимальне рішення - станції глибокої біологічної очистки стоків, де використовується аеробний процес очищення з примусовою подачею повітря. Така система забезпечує до 98% очищення стоків.
Переваги станцій біологічної очистки: висока ступінь очищення стоків, компактність, герметичність, простота монтажу, економічність (не потрібно постійно викликати асенізаційну машину), екологічна безпека.
Рекомендації по монтажу, такі ж як і для септиків.