Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Осінь. Час встановити високу грядку.

04 жовтня 2021 р.
Осінь. Час встановити високу грядку.
Якщо ви ще вагаєтесь, чи варто зробити у себе на ділянці теплу грядку, то можете влаштувати тестову закладку. А саме, на місці яке ви планували під цю конструкцію, ви розмічаєте межі майбутньої грядки (відповідно розміру короба), знімаєте верхній, родючий шар грунту та заглиблюєтесь на 20-30 сантиметрів.
высокие грядки
Порядок формування шарів: 1. на дно ями необхідно покласти сітку, бажано металеву, головне, щоб розмір вічка був як найменший, це обмежить доступ до ваших рослин більшості шкідників, 2. на сітку вкладаємо шар картону, а вже потім найгрубші гілки, обрізки дощок, тощо. При цьому не забуваємо пересипати органіку землею, щільно утрамбовуючи та рясно поливаючи це все водою. Якщо це не зробити, то через деякий час під впливом опадів земля просяде і доведеться досипати знову. Крім того, волога потрібна для підтримки процесів перетворення органічних залишків на гумус. Для прискорення та покращення якості бажано додати бактерії, які сприяють більш ефективному розкладанню «начинки» та нейтралізації спор шкідливих грибних культур, наприклад фітофтори.
Шари органіки повинні змінюватись від грубших до дрібніших, після тонких гілок можуть закладатись стебла помідорів, картоплі, перців, потім трава та листя. Насамкінець все закривається землею.
высокие грядки
Насправді, можна піти більш ефективним шляхом – просто придбати готову грядку. Тому хочемо нагадати, що компанія Graf виробляє декілька видів високих грядок різної форми, де можна формувати грядку необхідної висоти, та навіть довжини. Такі конструкції міцні, легко встановлюються, транспортуються, стійкі до сонячного проміння та холоду.
У тому випадку, коли ви ще не визначились, потрібна вам висока грядка чи ні, можете закласти всю органіку в компостну яму або компостний бак. Зважаючи на те, що визрівання гумусу йде відповідно до часу закладення органічної сировини, компостер суттєво зручніший у використанні, бо його конструкція дозволяє виймати нижні, готові шари без проблем, а яма такої можливості не дасть.
В любому випадку, вибір за вами!