Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Приватний будинок та зливова каналізація

23 вересня 2020 р.
Приватний будинок та зливова каналізація
Зливова каналізація великих будівель і споруд, великих територій з твердим покриттям, вже давно природна необхідність, що не викликає питань щодо будівництва системи збору та відведення зливових вод.
Чим же заважають зливові води в приватному будинку з невеликою територією ділянки?
Згубний вплив зливових вод загрожує не тільки утворенням калюж і бруду перед ґанком. Кількість калюж на ділянці при цьому не найбільша неприємність.
Правильно спроектована і виконана зливова каналізація на ділянці – запорука
Вода здатна досить серйозно нашкодити будівлі, зокрема, послужити причиною просідання фундаменту. Надлишок води на ділянці може звести нанівець всі зусилля ландшафтних дизайнерів, оскільки в надзволоженому грунті чи виживуть більшість садових, особливо екзотичних рослин. При вологому грунті збільшується і глибина промерзання грунту, що згубно для кореневої системи рослин. Скупчення талої води навесні може і зовсім викликати заболочування ділянки.
Для Київської області річна кількість опадів становить більше 600 мм, тому, наприклад, на покрівлю будівлі площею 100 м кв, за рік випадає 60 м куб. опадів, враховуючи площу всієї ділянки - це досить великі обсяги води. Тому, зливова каналізація – суцільна необхідність для більшості будинків і ділянок.
Правильно спроектована і виконана зливова каналізація на ділянці – запорука
У цьому сезоні ми, спільно з нашими партнерами, виконали багато проектів щодо розрахунків, відведення та утилізації зливової водина присадибних ділянках по всій території України і Київської області.
Організація відводу води зі зливостоків даху і майданчиків перед будинком, зазвичай виконується підземною системою трубопроводів, які виводяться в «зелені» зони ділянки, де і розташовують дренажні поля.
У зв'язку з можливістю великих зливових стоків, дренажне поле повинно мати здатність до безперешкодного протіканню і акумуляції зливових вод.
Дренажні блоки і тунелі виробництва "Otto Graf", Німеччина створені саме для цих цілей. Весь зливовий стік збирається в збірку з дренажних модулів і потім, поступово фільтрується в грунт.
Є багато варіантів установки дренажних модулів, основне, що повинно враховуватися при проектуванні - це місткість системи і час випорожнення. Система повинна вмістити весь зливовий стік з розрахункової площі, а конфігурація системи повинна забезпечити спорожнення системи до наступної зливи. Це залежить від дренуючих властивостей грунту, розташованого під системою і площі основи дренажного поля. Вентиляційний грибок служить для видалення повітря при заповненні системи.
Правильно спроектована і виконана зливова каналізація на ділянці – запорука комфортного і безтурботного проживання в приватному будинку на протязі всього року.
Правильно спроектована і виконана зливова каналізація на ділянці – запорука