Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Резервуари для пожежогасіння

29 січня 2021 р.
Резервуари для пожежогасіння
Будівництво будівель і споруд завжди пов'язане з великими капітальними вкладеннями коштів. Питання скорочення витрат у будівництві включають і зменшення витрат на інженерні мережі. Прокладка трубопроводів великого перетину, які розраховані на щоденні потреби, повинні забезпечувати, в тому числі, і витрати води на пожежогасіння. Найчастіше перетин трубопроводів навмисно занижують для зменьшення витрат , що подалі приводить до засмічення труб при невисокій швидкості потоку. У разі розширення будівництва, потрібно ще більше збільшувати перетин трубопроводів при необхідності забезпечення пожежогасіння.
Децентралізована подача води на пожежогасіння стає все більш важливою. Зазвичай, для цілей зберігання води будуються бетонні ємності необхідного обсягу, але ці ємності з часом починають пропускати воду в результаті осідань, появи тріщин і руйнування бетону. Круглі ємності, крім того, вимагають досить багато місця через неефективне використання простору.
Використання пластикових ємностей потребує менше часу на монтажні роботи. Можна використовувати як ємності великого розміру, так і ємності, зібрані в систему малого обсягу. Установка таких систем зазвичай не вимагає наявності під'їзних шляхів з твердим покриттям, переміщення і монтаж ємностей може проводитися вручну.
На додаток до випробуваного резервуару для води для пожежогасіння Carat XXL об'ємом від 16 000 до 122 000 л, компанія Graf представила на виставці IFAT гнучке рішення для пожежогасіння, засноване на використанні Graf EcoBloc Inspect 420. Максимальний обсяг з максимальним використанням простору. За рахунок розміру підстави кожного блоку 800х800мм можна побудувати резервуар, використовуючи майданчик будь-якої конфігурації, навіть на існуючих і вже забудованих об'єктах.
підземні ємності пожежогасіння
Можливість укладання до 6 шарів з максимальною глибиною монтажу 5 м економить місце і витрати при установці.
У розширеному варіанті збірка з блоків повністю покривається тришарової структурою з геотекстилю, пластикової герметизуючої мембрани і геотекстилю. Тут йдеться про конструкцію як про закінчений контейнер. Внутрішній шар геотекстилю служить для захисту водонепроникною пластикової герметизуючої мембрани (пластикова герметизирующая мембрана HDPE, товщиною 2 мм) від гострих країв блоків, зовнішній геотекстильний шар запобігає пошкодженню засипним грунтом або камінням.
Більш простим варіантом конструкції резервуару з блоками, є принцип резервуара з відкритою «стелею». Бічні поверхні водонепроникної пластикової герметизуючої мембрани спрямовані вгору і не закриваються додатковоїю«кришкою». Це скорочує обсяг додаткових робіт, пов'язаних зі зварюванням у верхній зоні. Контейнер є водонепроникним тільки приблизно до верхнього краю елементів збірки. Це може застосовуватись в особливих випадках або, в залежності від проекту, і розглядається як ідеальне рішення по функціональності і витратам.
Graf EcoBloc Inspect, також як і водонепроникна мембрана, розраховані на 50-річний термін служби з урахуванням подвійного запасу міцності. Завдяки стійкій конструкції, резервуар для води для пожежогасіння може розташовуватися під площадками для навантаження до SLW 60, коли над системою є шар грунту від 80 до 200 см.
підземні ємності пожежогасіння
Graf додатково пропонує пристосування, необхідні стандартом Євросоюзу DIN 1430 для пристроїв підключення підземної та надземної установки.
Крім того, забір води для пожежогасіння може бути виконаний з додатковою пластикової або бетонної ємності з використанням пристроїв обумовлених національними стандартами і правилами країни де проводиться установка.
підземні ємності пожежогасіння
Кожен новостворюваний резервуар для протипожежної води повинен бути схвалений представниками відповідальних органів.