Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Спорт та компостування. Який зв'язок?

24 червня 2020 р.
Спорт та компостування. Який зв
Компостування як спосіб утилізації рослинних відходів знайомо для більшості людей, що живуть за містом, в селах і в приватних будинках.
При відсутності системи збору та вивозу сміття, компостування стало не тільки хобі, а й вимушеним заходом позбавлення від зайвого рослинного сміття. Крім цього, при регулярному і правильному компостуванні, ми отримуємо якісний і безкоштовний компост - готове добриво для грядок і саду.
Якщо ви зібралися зайнятися компостуванням, вам треба зовсім мало: компостний бак (компостер), бажання розділяти сміття і слідувати рекомендаціям з правильного компостування. Це все!
Звичайно, якщо ви мешкаєте в квартирі, та щє у великому місті, то компостувати - не ваш варіант зменшувати навантаження на комунальне господарство відповідальне за сортування та вивезення сміття. Однак, останнім часом ми все більше зустрічаємо інформацію про проекти з компостування в садочках, школах, невеликих житлових спільнотах, ОСББ та навіть продуктових ринках.
Спортивні майданчики з насадженнями, міні -стадіони, футбольні поля -це все об'єкти, де також накопичуються рослинні відходи, які треба збирати і вивозити.
Нещодавно до нас звернувся київський підприємець, який орендує спортивні майданчики у міста, або у фірм, інвестує в них, займаючись благоустроєм та купуючи необхідний інвентар, і здає секціям, спортивним групам або просто фіз особам.
Про компостування наш підприємець знав, читав літературу, черпав інформацію з інтернету, тобто був підготовлений для прийняття рішення. Треба зауважити, що він людина небайдужа до проблем забруднення навколишнього середовища, і на своєму рівні намагається слідувати еко орієнтованим починанням і проектам.
На його спортивному майданчику, а це -міні футбольний стадіон росте кілька великих дерев, кущі, є територія, засаджена травою. Щовесни й осінью доводиться займатися розчищенням зеленої зони від гілок і листя, при рясних дощах - від трави.
Кілька разів він наймав трактор у комунального підприємства для вивезення сміття, що істотно впливало на його доходи.
садовый компостер и спорт
Отже, в травні цього року, було прийнято рішення про придбання декількох компостерів для утилізації рослинного сміття, а також інших органічних відходів. Ми порадили придбати два бака об'ємом 600 л кожен замість одного на 900 л, тому що при великій площі зручніше встановити баки в різні зони, легше заповнювати і відповідно вивантажувати готовий компост.
Компостні баки встановлені і вже повністю заповнені скошеною травою. За один тиждень обсяг першого бака зменшився на третину, що дозволяє додавати траву яка швидко росте під частими дощами.
У підприємця є деякі побоювання щодо дій вандалів, але майданчик має огорожу, і ми сподіваємося, що компостери прослужать довго в повній цілісності.
Вечорами майданчик стає популярним місцем відпочинку місцевих жителів, адже так приємно провести жаркий вечір в зеленій, облаштованій зоні, де пахне скошеною травою, чисто і доглянуто навколо.
Приклад нашого підприємця може стати цікавим для інших компаній і невеликих бізнесів, які стикаються зі схожими проблемами і налаштовані інвестувати в екологічні проекти.