Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Системи очищення побутових стоків. Еволюція

23 червня 2019 р.
Системи очищення побутових стоків. Еволюція
єгипетський туалет З тих пір як людина створила собі житло, вона постійно намагається його поліпшити, зробити тепліше, затишніше, безпечніше. Системи водопроводу та каналізації займають далеко не останнє місце серед удосконалень сучасного будинку. Родоначальниками сучасної каналізації і водопроводу вважають стародавніх римлян. Вони перші, створили ці інженерні мережі в повному розумінні цього слова. Але шлях до створення систем почався набагато раніше, в єгипетських і шумерських гробницях, датованих 2500-2600 роками до н.е., були виявлені різьблені трони-стульчаки, а китайські археологи в провінції Хунань розкопали унітаз монарха, створений у 50-100 роках до н. е.
Античні зливні унітази з дерев'яними сидіннями і резервуарами для води були знайдені при розкопках палацових споруд поселення Кносс на острові Крит.
громадський туалет в Стародавньому Римі Прагнення до досконалості у стародавніх римлян, сприяло створенню масштабних систем каналізації для користування не тільки монархами, але й простими громадянами: це і громадські лазні, і громадські туалети.
На жаль, після падіння Римської імперії, Європа провалилася у темряву Середніх століть, з "нічними вазами" і стічними канавами вздовж вулиць, майже на 200 років.
Сьогодні сучасний будинок передбачає набір певних зручностей для мешканців: кілька сан вузлів, одна або декілька ванних кімнат і душових, системи фільтрації води, побутова техніка. Все це передбачає значне водоспоживання, тому навіть дуже правильно спроектовані "зручності на вулиці" не впораються з такою кількістю стічних вод.
Сучасні системи очисткиСучасні системи очистки - це в більшості своїй, високотехнологічні станції, при будівництві яких втілені кращі ідеї та розробки інженерів, біологів, гідрологів, хіміків. Питання збору, транспортування, очистки та утилізації стічних вод об'єднані в єдиний комплекс і забезпечують високий рівень очищення і передбачають виключення впливу скидів у навколишнє середовище.
Повний комплекс системи відводу стічних вод, включає трубопроводи збору та транспортування, систему очищення, систему дренування та систему вентиляції. Система відведення стоків по трубопроводах повинна забезпечити вільне проходження стічних вод, повинна бути герметичною, не пропускати запахи і забезпечувати самоочистку. Станція очищення - це основний об'єкт системи, до якого пред'являються особливі вимоги. Від якості роботи станції залежить і тривалість роботи дренажного поля, і ступінь можливого забруднення ділянки і грунтових вод, і витрати на обслуговування. Система дренування виконує роль утилізації та доочистки води після станції. Грунт виконує функцію кінцевого фільтра, тому за нормами нашого законодавства скидання стоків навіть з високим ступенем очищення в аераційних системах на рельєф і до водойм не дозволений. Система вентиляції повинна забезпечувати приплив повітря в систему дренажу, а також, винесення з системи каналізації шкідливих запахів через вентиляційний канал будинку.
системи приватної каналізаціїБактерії, які присутні в стічних водах, при нормальних умовах живуть і розмножуються, використовуючи для своєї життєдіяльності біологічну складову стічних вод. Відповідно, чим більше бактерій і чим доступніше для них забруднення стоків, тим краще буде очищення. Найпростіші системи, які не мають у своєму складі механічних частин і не вимагають систематичного контролю - це септики.
При конструктивній простоті пристрою ця система, в якій проходять складні біохімічні процеси, до недавнього часу була єдиною системою доступною для облаштування локальних очисних споруд з малими обсягами стоків. Єдина вимога до цих систем - це достатній, правильно розрахований обсяг, що залежить від кількості очікуваних обсягів стічних вод, герметичність і правильно виконаний монтаж з трубами перетоку для уловлювання плаваючої складової стічних вод.
Більш нові розробки в області очищення стоків призвели до створення систем, в яких інтенсифікація процесів очищення досягається створенням умов для життєдіяльності аеробних бактерій, продуктивність яких значно вища, ніж анаеробних, крім того, штучно підтримується висока концентрація бактерій і перемішування стоків також сприяє підвищенню ступеню очищення.
На відміну від септиків, де ступінь очищення становить 50-60%, аераційні системи мають можливість очищувати стічні води до 95-98%. Після очищення ми отримуємо воду з легким болотним запахом, практично прозору, насичену киснем достатню для повного біологічного окислення залишкових забруднень.
Ми пропонуємо сучасні та екологічно безпечні способи очищення господарсько-побутових стічних вод, розроблені і які випускаються компанією "Otto GRAF", Німеччина. Ємності для септиків, ємності для аераційних систем з пластиковим завантаженням проточного типу "Picobell" і системи з продовженою аерацією періодичної дії (SBR-реактор) - "Klaro Easy" і "One2clean".
Системи розроблені як для невеликих обсягів стічних вод, і придатні для використання в якості локальних очисних споруд для будинків, дач, котеджів, так і для великих обсягів, при використанні для очищення стоків для груп будинків або для комерційних об'єктів, таких як: будинки відпочинку, ресторани, санаторії. На нашому сайті ці системи представлені в розділі "Системи XXL".