Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Вентиляція каналізації — необхідність!

08 жовтня 2018 р.
Вентиляція каналізації — необхідність!
Не всі будівельні бригади і будівельні організації, і тим більше власники будинків мають уявлення про фанову трубу, її призначення і які функції вона виконує.
Фанова труба являє собою стояк вентиляції каналізаційної системи виведений на дах будівлі. У проектах багатоповерхових будинків вентиляційний стояк каналізації передбачений в обов'язковому порядку, так як крім функції видалення неприємних запахів з каналізаційної мережі він виконує роль запобігання зриву затворів в санітарних приладах при великих швидкостях руху стоків по стояку з верхніх поверхів. Але, це тільки одна причина монтажу вентиляційного стояка. Існують будівельні нормативи, які не зобов'язують влаштовувати вентиляційні стояки каналізації в одне і двоповерхових будинках. Для усунення ефекту зриву водяних затворів в сифонах сантех приладів, в цих випадках, допускається установка розвантажувальних клапанів.
Однак, при неможливості підключення до міської мережі каналізації, споруджується локальна станція очистки стічних вод. В цьому випадку можуть бути 2 варіанти систем: це септик або аераційна система, найчастіше в складі якої присутня і септична фаза очищення. При роботі бактерій і зброджуванні стічних вод, утворюються різні гази, такі як метан, водень та інші гази. Аераційна система - це примусова подача повітря для життєдіяльності аеробних бактерій в обсягах від 60 літрів в хвилину, в залежності від продуктивності системи. І в одному і в іншому випадку, запахи зі станції очистки необхідно видаляти.
Вентиляция канализации
Для того, щоб не відчувати вплив вентиляції на наш нюх слід дотримуватися рекомендацій, які відображені в нормативних документах:
Мережі побутової та виробничої каналізації, що відводять стічні води в зовнішню каналізаційну мережу, повинні вентилюватися через стояки, витяжна частина яких виводиться через покрівлю або збірну вентиляційну шахту будівлі на висоту, м:
  • від плоскої неексплуатованої покрівлі : 0,3
  • cкатної покрівлі : 0,5
  • покрівлі, що експлуатується: 3
  • обріза збірної вентиляційної шахти: 0,1
Наведені вище покрівлі витяжні частини каналізаційних стояків слід розміщувати від вікон (які відкриваються) і балконів на відстані не менше 4 м (по горизонталі).
Флюгарки на вентиляційних стояках передбачати не потрібно.
Окремий вентиляційний стояк бажано утеплити, так як при сильних морозах тепле і вологе повітря з системи каналізації буде конденсуватися на холодних стінках труби, і іній може перекрити канал повністю.
Не допускається з'єднувати витяжну частину каналізаційних стояків з вентиляційними системами і димоходами.
Запахи з системи каналізації жодним чином не повинні потрапляти в вентканали вентиляції житлових приміщень, санвузлів і, звичайно, димоходів.
Діаметр витяжної частини каналізаційного стояка повинен бути дорівнює діаметру стічної частини стояка. Допускається об'єднувати поверху однієї витяжної частиною кілька каналізаційних стояків.
Збірний вентиляційний трубопровід, який об'єднує вгорі каналізаційні стояки, слід передбачати з ухилом 0,01 в бік стояків.
Норми не дозволяють виконувати вентиляцію трубою діаметр якої менше каналізаційної труби що виходить з дому. Якщо труба вентиляції має горизонтальну ділянку, наприклад на горищі, ухил труби повинен бути в бік зливу каналізації, щоб конденсат стікав в каналізацію і не збирався в трубі.
Треба пам'ятати, що вентиляція автономної каналізації - важливий елемент всієї системи. Правильно виконана вентиляція гарантує повноцінний комфорт житла і сприяє нормальній роботі всіх ліній господарсько-побутових стоків.