Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Як вода робить місто придатним для життя.

25 серпня 2020 р.
Як вода робить місто придатним для життя.
Як вода робить місто придатним для життя. Приклад Мельбурна.
Відповідно до щорічного глобального рейтингу, австралійський Мельбурн вже багато років поспіль входить до п'ятірки найпривабливіших міст для життя.
Привабливість того чи іншого міста оцінюють за такими параметрами, як: соціальна стабільність, безпека, медичне обслуговування, культурна інфраструктура і екологія. Кожне місто оцінюють за 30 факторами. Мельбурн і Відень, два дивовижних міста, постійно змагаються за першість серед інших 140 міст світу.
Поряд з екологічно безпечним транспортом, відсутністю шкідливих підприємств, наявністю парків і зелених зон, Мельбурн приділяє важливе місце управління водою. У місті розроблена спеціальна програма «Urban water». Проект «Urban water» - це один з кроків на шляху, щоб стати еко-містом, чистим і доступним, містом знань і містом для людей.
Одна з частин програми - це комплекс заходів щодо поводження із зливовими водами, з подальшим використанням їх повторно.
відвід і зберігання зливової води
відвід і зберігання зливової води
Збір дощової води.
Системи збору зливових вод збирають дощову воду, очищають її і зберігають для зрошення та інших цілей.
Вода відводиться з зливових стоків. Способи збору і зберігання води сильно відрізняються від проекту до проекту.
Місто Мельбурн зазвичай будує системи збору зливових стоків, щоб використовувати воду, яка в іншому випадку потрапила б в каналізацію.
Однак в даний час планується установка системи збору зливових вод в певному районі, яка також знизить ризик повеней.
Збір дощової води аналогічний збору зливової води, за винятком того, що вода збирається з дахів, а не з каналізації і проїжджої частини.
Дощова вода, як правило, менш забруднена, ніж зливова, тому очищення систем збору дощової води не завжди потрібно. Це залежить від того, для чого буде використовуватися зібрана вода.
Система збирання дощової води збирає воду з каналізації, очищає її за допомогою биофильтрации і накопичує для поливу рослин.
Схема відводу і зберігання зливової води:
Схема відводу і зберігання зливової води
Годфрі-стріт озеленення - один проект з багатьох.
У спекотні дні в міських районах Мельбурна може бути на чотири градуси спекотніше, ніж у прилеглих районах, через вплив теплового ефекту. Надлишкові температури становлять небезпеку для здоров'я населення і навколишнього середовища і впливають на продуктивність бізнесу. Годфрі-стріт - це провулок в західній частині центрального міста Мельбурна. Тепловізійні знімки, зроблені в 2010 році, показали, що Годфрі-стріт - гаряча точка. Тепло накопичується і довго зберігається на проїжджій частині, тротуарі і оточуючих будівлях.
Що включало в себе проект з озеленення?
«Ми переробили Годфрі-стріт, щоб охолодити його, додавши дерева, вертикальне озеленення та зрошення дощовою водою. Ми також змінили проїжджу частину, скоротивши дорогу з двох смуг до однієї. Це створило велику пішохідну зону і дозволило розміститися вуличним кафе.
Дощова вода тепер збирається з даху великого будинку на Годфрі-стріт і відводиться в траншею, заповнену дренажними модулями під пішохідною доріжкою. Це дозволяє дощовій воді пасивно зрошувати дерева в траншеї. Частина дощової води також відводиться на нову клумбу в південному кінці вулиці.
Зелений фасад будівель було включено в дизайн міського пейзажу. В’юнкі рослини були посаджені збоку від будівлі на клумбі біля основи стіни. Клумба забезпечує невелике збільшення прохідності пішохідної доріжки. Коли рослини виростуть, зелений фасад забезпечить додаткове охолодження вулиці.
Господарі сусіднього кафе доглядають за клумбами, а також використовують її для вирощування зелені.»
Проект був реалізований при партнерстві міста Мельбурна і уряду штату Вікторія, що надали 350 000 доларів.
Які переваги місту дає проект озеленення Годфрі-стріт?
  • Підвищена вологість грунту підтримує зростання дерев.
  • Зменшено обсяг зливових вод, що потрапляють в річку Ярра.
  • Знижено використання питної води для поливу дерев.
  • Перетворили невикористаний провулок в затишне місце для пішоходів.
  • Поліпшено можливості для місцевого бізнесу та зручності для жителів.
  • Збільшено кількість відкритих громадських просторів в густонаселеному західному районі центрального міста.
Описаний вище проект - один з багатьох в Мельбурні, де враховуються можливості поліпшення міського середовища з використанням ефективних інженерних рішень.
Даний досвід може послужити прикладом для інших міст, які бачать свій розвиток не тільки в масовій забудові міського простору, а й у створенні комфортного і безпечного життя для жителів.
відвід і зберігання зливової води