Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Дощова каналізація - важлива складова інженерних комунікацій

03 серпня 2021 р.
Дощова каналізація - важлива складова інженерних комунікацій
Для чого відводити зливові води на невеликій ділянці в приватному будинку? - таке питання можна часто почути від індивідуальних забудовників.
Пояснюємо:
  1. Пагубний вплив зливових вод загрожує не тільки утворенням калюж і бруду перед ґанком, іще вода здатна досить серйозно нашкодити будинку, зокрема, послужити причиною просідання фундаменту.
  2. Надлишок води на ділянці може звести нанівець всі зусилля ландшафтних дизайнерів, оскільки на перезволоженому ґрунті навряд чи виживе більшість рослин.
  3. При вологому ґрунті збільшується і глибина промерзання ґрунту, що згубно для кореневої системи рослин.
  4. Скупчення талої води навесні може і зовсім викликати заболочування ділянки.
ливневка на частном участке
Щоб не бути голослівними, наводимо деякі цифри, від яких можна відштовхуватися при розрахунку обсягу зливових вод. Наприклад, для Київської області річна кількість опадів становить більше 600 мм, тому, до прикладу, на покрівлю площею 100 м2, за рік випадає 60 м3 опадів, враховуючи площу всієї ділянки - це досить великі обсяги води в рік.
Безумовно, опади - явище сезонне, але якщо враховувати, що основні дощі чи зливи припадають на весну/осінь, то навіть 30-40 м3 опадів зі 100 м2 покрівлі - величезний обсяг води. Тому зливова каналізація - необхідність для більшості будинків і ділянок.
У липні цього року, ми, спільно з нашим партнером компанією «Енерджі Харків», виконали проект по розрахунках і монтажу системи відведення зливових вод на ділянці в с. Стоянка, Київська обл.
Організація відводу води з зливостоків даху і майданчиків перед будинком, зазвичай виконується підземною системою трубопроводів, які виводяться в «зелені» зони ділянки, де і розташовуються дренажні поля. У нашому випадку, ми розмістили дренажні поля в трьох точках, для зменшення довжини трубопроводу, і для забезпечення збереження кореневої системи сосен, які в надлишку ростуть на ділянці.
ливневка на участке
У зв'язку з можливістю великих зливових стоків, дренажне поле повинно мати здатність до безперешкодного протікання і акумуляції зливових вод.
Весь зливовий стік збирається в басейн, зібраний з дренажних модулів (в даному випадку, блоків) і потім поступово фільтрується в ґрунт.
Є багато варіантів установки дренажних модулів, основне, що повинно враховуватися при проектуванні це об’єм системи і час випорожнення. Система повинна вмістити весь зливовий стік з розрахункової площі, а конфігурація системи повинна забезпечити спорожнення системи до наступної зливи. Цей показник залежить від дренуючих властивостей ґрунту, розташованого під системою і площі основи дренажного поля.
Вентиляційний грибок служить для видалення повітря при заповненні системи.
Правильно спроектована і виконана зливова каналізація на ділянці - запорука комфортного і безтурботного проживання в будинку при будь-яких опадах.