Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Незвичайний еко проект у Луцьку

11 листопада 2021 р.
Незвичайний еко проект у Луцьку
Кілька років тому ми брали участь в екопроекті «Компола», в рамках якого у двохстах школах України встановили компостні контейнери для утилізації та переробки рослинних та харчових відходів.
Проект був цікавий тим, що ініціаторами його виступили школяр і школярка однієї з київських шкіл. Діти провели серйозну роботу, починаючи з тестової установки компостера у своїй школі, здобуття досвіду з компостування, грамотної PR компанії із залученням до проекту Міністерства Екології, а також отримання коштів на проект від еко Фонду.
компостирование листвы
Ми, зі свого боку, підтримали цей проект, надавши унікальну ціну на компостери, забезпечили швидке відправлення контейнерів по всіх школах-учасниках проекту.
Цього разу, проект не такий глобальний, проводиться в рамках однієї ОТГ, але не меньш цікавий і корисний, тому що компостери поставляються до дитячих садків м. Луцька. Ініціатор проекту – екологічний відділ Луцької міської ради, кошти на закупівлю компостерів було виділено з міського бюджету.
Відомо, що Луцьк – лідер серед інших міст щодо впровадження екологічних програм. Восени гостро постало питання вивезення та утилізації опалого листя, тому міська рада винесла рішення про пілотний проект по оснащенню дитячих садків компостними баками, інформування співробітників та навчання дітей сортуванню сміття, пояснення що таке відходи і як отримувати добрива з органіки.
компостирование листвы
І ось, на початку листопада в одному з садків відбувся захід «Якщо хочеш планету ти врятувати – сміливіше вчися компостувати!». Педагоги та дошкільнята навчалися компостувати разом із Оксаною Лисак, головою відділу екології Луцької міської ради. Дошкільнята з великим задоволенням навчали дорослих "ЕКОправилам", відгадували загадки що можна компостувати, грали в гру "що любить їсти черв'ячок", дізналися, що через рік у компостері утворюється гумус у пізнавальному та цікавому конкурсі.
компостирование листвы
Наступного року планується оснащення компостерами інші садки м. Луцька. А в рамках міжнародного проекту, наступного року місто почне забезпечувати компостними контейнерами школи міста.
Ми сподіваємося, що найближчим часом інші міста приєднаються до ініціативи волинських еко-активістів та чиновників. Маленькими, але вірними діями ми зможемо змінити наше уявлення про відходи, зменшити кількість гігантських сміттєзвалищ по всій країні, навчитися сортувати сміття, і зрештою , переможемо байдужість і бездіяльність у цій найважливішій сфері життя нашої країни.