Адреса: вул. Сирецька, 25А, м. Київ
тел./факс (044) 494 41 04; (067) 751 77 37
РУС
УКР

Участь в проекті «КОМПОЛА»

26 вересня 2018 р.
Участь в проекті «КОМПОЛА»
Приклад реалізації шкільного еко-проекту коли започатківці самі діти.
У квітні цього року, стартував збір заявок від українських шкіл для участі в проекті «Компола», в рамках якого в школах-переможцях встановлять контейнери для переробки харчових відходів.
Чому школи?
Основна мета проекту - підвищити екологічну грамотність школярів, а також отримати практичні навички, а не просто надати теорію відповідального споживання. Такій підхід у вихованні дітей може спонукати їх батьків,також, відповідально ставитися до процесу сортування сміття.
участь в проекті «КОМПОЛА»
Не секрет, що в шкільних столових кожен день збирається досить багато відходів, які з часом наповнюють наші звалища. Використання органічних відходів з наших кухонь для створення компосту - просте і дешеве рішення погодження з відходами. Проект “Компола” був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Діти десь два роки активно займалися популяризацією проекту та змогли долучити до нього Міністерство екології та природних ресурсів та Міністерство освіти і науки України. У минулому році вже змогли встановити близько 30 компостерів у київських школах щоб подивитися як це працює на практиці.
Тому, в 2018 році, в рамках конкурсу було обрано 200 навчальних закладів, в яких будуть встановлені компостери для утилізації залишків їжі та інших побічних продуктів шкільних їдальнях.
Школи для участі в проекті «Компола» відбирали за двома критеріями: мотивація, яка була продемонстрована в креативному завданні, і відповідність технічним вимогам.
Всі школи, які взяли участь у проекті, пройшли навчально-практичний семінар і отримали інформаційні матеріали про компостування.
«Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських звалищ. У світі вже давно і ефективно працює система їх перетворення в органічне добриво - компост. Це доступний і незначними витратами механізм. Було б правильно, якщо компостери були б встановлені у всіх школах і перетворювали відходи столових в органічні відходи », - зазначив міністр екології та природних ресурсів України.
А ми, зі свого боку, підтримали цей проект надавши унікальну ціну на компостери, забезпечили швидку та якісну відправку контейнерів по всій країні.
Сподіваємося, що «Компола» стане не єдиним випадком у своїй сфері і ми побачимо реалізацію подібних проектів для, наприклад, студентських харчових закладів, інших спільнот, де є можливість встановити контейнери та компостувати.

sociumin.com